21 września 2015

Oslove

W sobotę wybrałam się na krótką wycieczkę do Oslo aby chociaż na chwilę oderwać się od środowiska w którym ciągle przebywam i aby naładować baterie na nadchodzące dwa tygodnie. Tylko tyle zostało do mojego dziesięciodniowego urlopu w Polsce! Jeśli chodzi o zwiedzanie Oslo to wybrałam chyba jeden z najgorszych możliwych weekendów. Otóż 19 września odbywał się maraton i kluczowe ulice były zablokowane. Jako, że byłam w Oslo drugi raz, nie miałam problemu z dojściem do zaplanowanych punktów. Myślę, że nie ma możliwości aby zgubić się w centrum, a wszystkie popularne atrakcje turystyczne znajdują się w niewielkich odległościach od siebie więc dystans można z łatwością pokonać na piechotę. Zwiedzanie zaczęłam od słynnej Opery.


I moja ulubiona część panoramy Oslo, Barcode. 

Następnie udałam się na Karl Johanes Gata, minęłam Ratusz i zakończyłam moje zwiedzanie na twierdzy Akershus. Niestety tak jak wcześniej wspomniałam, aby przejść z jednej strony ulicy na drugą musiałam czekać nie raz dwadzieścia minut co znacznie utrudniło poruszanie się.instagram instagram

7 komentarzy:

 1. nieziemsko zazdroszcze takiego wyjazdu ;)
  PorcelainDesire

  OdpowiedzUsuń
 2. Byłam na Operze i rarusz też widziałam. Mieszkałam w Oslo kilka miesięcy i czasami bardzo tęsknie za tą stolicą :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne zdjęcia :)

  www.paulaintheusa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja też byłam wtedy w Oslo. Faktycznie było pełno ludzi z powodu maratonu. Być może w następnym roku będę brała udział jako uczestnik imprezy :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Niesamowite widoki *.*
  Świetne zdjęcia :)

  OdpowiedzUsuń

Related posts

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...